Bize katılın

Yeryüzünde olan biten her şeyi metalaştıran sistem, onları birer özel mülk kategorisine indirgeyerek her şeyi alış-veriş nesnesi yaptı. Müşterekleri yok ederek, canlı olan ne varsa ölü metalara dönüştürdü.

İnsanı insanlıktan çıkaran içinde bulunduğumuz sistem, insana ve doğaya zarar vermeden yol alamıyor. Üstelik bunu da  “ilerleme”, “büyüme”, “kalkınma”, “çağdaşlaşma”, vb. öyküler ile gerçekleştiriyor.

Ne yazık ki çoğumuz bu büyük yalana inandırıldık!

Şimdilerde “büyük projeler” tam bir yıkım ve yok etme aracına dönüştü. Bir proje ne kadar büyükse, kâr da, vurgun da, tabii yıkım da o kadar büyük oluyor. Üçüncü Köprü, Üçüncü Hava Limanı,  Kanal İstanbul, Osmangazi Köprüsü, Galata Port projesi, Akkuyu ve Sinop nükleer santralleri, Doğu Karadeniz için tasarlanan HES’ler, Ilısu Barajı, Hızlı tren, dev AVM’ler vb. dayatılıyor…

Çeşitli şekillerde göz boyayarak sunulan büyük  projelerle amaçlanan toplumun herhangi bir ihtiyacını karşılamak değil, kâr etmek, sermayeyi büyütmek, topluma, herkese ait olanı gasp etmek, birilerini daha da zengin etmek ve vurgunu daha da büyütmektir.

Bizler, yer yüzünün yok oluşuna neden olacak  bu yıkıma  engel olmak için bir araya geldik. Kimimiz yazıyor, kimimiz çiziyor.. Bazılarımız yabancı metinleri çevirirken, diğerlerimiz de bulunduğu yerlerde insanlara gerçekleri yüz yüze aktarıyor. Kısaca herkes bilgisi ve becerisi ve ayırabileceği zamanı doğrultusunda farlı şekillerde katkı sağlayarak mücadelenin parçası olmaya çalışıyoruz.

Devletin tüm şiddet ve baskılarına rağmen sokaklar dahil  mümkün olan her yerde toplumsal muhalefete katkı sağlayarak karanlıktan çıkmanın mümkün olduğuna inanıyoruz.

Bizler gibi düşünen arkadaşlarla yan yana gelerek, mücadeleyi büyütmek istiyoruz.

Sizi bekliyoruz.

Çünkü biliyoruz; sizin de içiniz rahat değil. Olan bitene seyirci kalmayı bırakıp elinizden geldiğince iyi bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Bizimle iletişime geçtiğinizde, bu yolu birlikte nasıl yürüyebileceğimizi konuşabilir, harekete geçebiliriz.

Yeşil Öfke Ekoloji Kolektifi    Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

    Yeşil Öfke Bülten
    Aşağıdaki alana email adresini girerek bültene kaydolabilir, gelimelerden haberdar oabilirsiniz.
    [mc4wp_form id="314"]