Barışçıl JES gösterisine saldırı: 38 gözaltı

Manisaya bağlı Salihli ilçesindeki Hacıbektaşlar Köyü’nde yaşam alanlarına jeotermal santral yapılmaması amacıyla basın açıklaması yapmak için bir araya gelen bölge sakinlerine güvenlik güçleri saldırdı. 38 kişi göz altına alındı.

Yaşam alanlarına başta yeraltı sularının kirleten, bölge iklimini değiştiren ve etkilerini yükselterek depremleri tetikleyen Jeotermal Santral yapılmasını istemeyen hacıbektaşlar köyü sakinleri ve ekoloji mücadelesi veren bireyler santral sahasında basın açıklaması yapmak için biraraya geldi. Konu hakkında bilgilendirme ve kamuoyu oluşturma amacıyla barışçıl şekilde sürdürülen etkinliğe güvenlik güçleri saldırıda bulundu.

“Basın açıklamasının yapıldığı yerin özel mülk olduğu” gerekçesiyle basın açıklamasını engellemeye çalışan güvenlik güçleri, temel hak olan basın açıklamalarını tamamlamakta kararlı gruba plastik mermi ve gaz bombası kullanarak saldırdı. Bir çok kişinin yaralanmasına neden olan saldırı sonucu 36 kişiyi de gözaltına alındı.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
Yeryüzünün kurtuluş mücadelesini konu edinen ekoloji temalı roman: Yeryüzünde Sesler