Femen Türkiye: Kazdağları’nın üstü altından değerlidir

Femen Türkiye Kazdağları’nda devam eden Su ve Vicdan Nöbeti’ne katıldı. Femen Türkiye yaptığı Türkçe ve İngilizce açıklamada “Tüm duyarlı kamuoyunu ses çıkarmaya çağırıyoruz. Kazdağları’nın üstü altından değerlidir.” dedi.
Açıklamanın tamamı :

Kaz Dağları Hepimizin!

Kanada firması Alamos Gold’un Kaz Dağları’nda başlattığı altın madeni projesi kapsamında yaklaşık 200 bin ağaç kesildi! Çevreciler ve iklim aktivistlerinin bölgede başlattığı “Su ve Vicdan Nöbeti” sayesinde olay kamuoyunun gündemine geldi. FEMEN, tüm kamuoyunu olayın takipçisi olmaya devam etmeye çağırıyor! Kaz Dağları’nın üstü altından daha değerlidir! Bugün ne kadar çok altın, yarın o kadar az yaşam!

Mount Ida Belongs to All of Us!
Canada-based company Alamos Gold has launched a new gold mine project in one of Turkey’s biggest forests, for which almost 200,000 trees have already been felled. Thanks to the environment and climate activists and their protests against the construction, the real face of the project has been exposed to the public. FEMEN calls on everyone to continue to keep an eye open and follow the case closely. Forests are more precious than gold! More gold today, less lives tomorrow!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
Van Gölü sahiline binlerce ton hafriyat döküldü