İklim değişiyor: 20 derece sıcaklıkta dolu yağışı, kent buza gömüldü

Meksika’nın en kalabalık kentlerinden biri olan Guadalajara şehrinde, çok şiddetli bir dolu fırtınası meydana geldi. Nüfusu beş milyon olan kentin altı mahallesi buzla kaplandı ve buzun kalınlığı yer yer iki metreyi buldu.

Sivil savunma ekipleri buz tabakasını temizlemeye çalışırken, yetkililer 200 kadar ev ve işyerinin zarar gördüğünü, yaklaşık 50 aracın ise buz kütlesinin altında kaldığını duyurdu. Devlet Sivil Koruma Bürosu yaptığı açıklamada ölü veya yaralının olmadığını bildirdi.

Kentin 29 derece sıcaklıkta buzla kaplanması herkesi şaşırttı. Eyalet Valisi Enrique Alfaro, Guadalajara’da daha önce böyle bir şeye şahit olmadığını söyledi ve “Sonra kendimize soruyoruz eğer iklim değişimi gerçekse…” dedi.

Ayrıca zarar gören ev ve iş yerlerinden gelen görüntüler, olayın boyutunu özetler nitelikte. Dolu fırtınası sonucu, altyapı tıkandığı için şu fışkırtan klozet gibi görüntüler sosyal medyada kendine yer buldu.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
Neler oluyor mezbahalarda?