Taş Ocağı istemeyen köylülere müdahale

Muş Bulanık ilçesi Arakonak Köyü’nde kurulmak istenen taş ocağına karşı çıkan köylülere jandarma müdahale etti. İş makinelerinin önünü kesen 2 kişi yaralanırken, köylülerden 15’i gözaltına alındı.

Muş’un Bulanık ilçesine bağlı Arakonak (Odunçor) köyüne kurulmak istenen taş ocağına köylüler tepki gösterdi. Taş ocağı için bugün sabah saatlerinde çok sayıda iş makinesi getirildi. İş makinelerini gören köylüler, araçların önüne geçip, ilerlemelerine izin vermedi. Bunun üzerine jandarma ile taş ocağını istemeyen köylüler arasında tartışma çıktı. Jandarmanın müdahalesi sonucu 2 kişi yaralandı, 15 köylü de gözaltına alındı.

‘Taş ocağı istemiyoruz’

Tek su kaynaklarına taş ocağının yapılmasına tepki gösteren Arakonak köylüler, “İnsanlar da hayvanlar da buradan su içiyor. Köyümüzde 3 bin büyükbaş ve 5 bin küçükbaş hayvan bulunuyor. Bu taş ocağı kurulursa hayvanlarımızı nerede otlatacağız. Taş ocaklarından çıkacak tozlar bizleri rahatsız edecek, çocuklarımızı hasta edecek. Biz bu taş ocağını istemiyoruz” dedi.

Balotu (Tixut), Esenlik (Abirî) ve Cankurtaran (Gebola) köyü sakinleri de, ocağın kendilerine yakın olduğunu belirterek, taş ocağının yapılmasını istemiyor

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
BİR SİLAH OLARAK HAVA