Akdenizde şiddetli deprem: küçük bir tsunami oluştu

Akdeniz’de Girit Adası açıklarında saat 15.51’de 6.4 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Yerin 6,5 km altında olduğu belirlenen depremin tsunamiye neden olabileceği bildirildi.

Kandilli Rasathanesi’nden yapılan son dakika açıklamasına göre Akdeniz’de şiddetli bir deprem meydana geldi. Girit Adası açıklarında meydana gelen depremin büyüklüğü 6.3 olarak açıklandı. Kandilli Rasathanesi, Akdeniz’de meydana gelen depremin merkez üssünü Girit Adası açıkları olarak duyururken derinliğini 17.9 km, büyüklüğünü ise 6.3 olarak kamuoyuna duyurdu.

Yurtdışındaki kaynaklar se depremi 6,4 şiddetinde ve 6,5 kilometre derinde gerçekleştiğini bildirirken depremin Türkiye ve yunanistanın etkileyecek tsunamiye neden olabileceğini duyurdu. Ancak MET ofisinden yapılan açıklamada tsunaminin küçük boyutta oluştuğunu dalga boyununun yarım metreyi geçmediği açıklandı

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
Felaket Açıklaması: Kanal İstanbul’da Süreci Tamamladık