Çankaya Belediye Başkanı Taşdelen’den ODTÜ rektörüne uyarı: “Belediye memurunu engelleyemez, kaçak inşaat yapamazsın!”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ODTÜ Rektörü Verşan Kök’e seslenerek “Belediye memurunun görevini yapmasını engelleyemezsin. Ruhsat almadan kaçak inşaat yapamazsın” dedi

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ODTÜ’de yurt yapılmak istenen KYK yurduna dair Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Taşdelen, “ODTÜ’de yurt yapılması istenilen alanda, Parselasyon yok, arsa şu anda kadastral parsel konumunda. Bu nedenle kazı izni ve inşaat ruhsatı yok. ODTÜ İmar Planı 12 no’lu plan notuna göre bu işlemleri yapmaya yetkili olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan da bunlar alınmış değil” dedi.

Sabah saatlerinde polisin ODTÜ’ye girmesinin ardından ruhsatsız inşaatı mühürlemek için kampüse girmek isteyen Çankaya Belediyesi görevlilerinin engellenmesine de değinen Taşdelen şunları kaydetti:

Bu tespitler üzerine denetim yapmaya giden belediyemiz görevlileri yani resmi kamu görevlileri rektörün talimatıyla kampüse sokulmuyor ve görev yapmaları engelleniyor. Arkadaşlarımız bilahare kampüse girebiliyor ve tespitlerini yapıyor. Bütün bu hukuksuzluklar kabul edilemez.

Taşdelen sözlerinin devamında atanmış Rektör Verşan Kök’e şu hatırlatmalarda bulundu:

Belediye memurunun görevini yapmasını engelleyemezsin. Ruhsat almadan kaçak inşaat yapamazsın. Bu nedenlerle, Belediyemiz görevini yaparak, ruhsatsız şantiye binaları hakkında bugün tarihli zabıt tutmuştur.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
Bugün “Yaban hayatı günü”