CHP’den gecikmiş nükleer karşıtı açıklama

Prof. Dr. Aytuğ Atıcı

AKP’nin “Ölen ölsün, yeter ki Nükleer Santral kurulsun” diye tutturduğunu söyleyen Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Prof. Dr. Aytuğ Atıcı TBMM’de yaptığı konuşmada, ülkenin nükleer enerjiye ihtiyacının olmadığını belirtti.

Aytuğ Atıcı, Mersin Akkuyu’da yapılmak istenen nükleer santralin iptal edilmesi için açılan dava sonucunda, AKP’nin konuyu hırs ve inatlaşma boyutuyla değerlendirdiğini belirterek; “Canlı yaşamı ve doğal çevre yok olursa olsun, yeter ki nükleer santral olsun; Silifke Göksu Deltası yok olursa olsun, yeter ki nükleer santral olsun; fok balıkları, ‘caretta’lar, deniz canlıları ölürse ölsün, yeter ki nükleer santral olsun.” denildiğini ifade etti.

Nükleer santrallerin tüm dünyaya ölüm getirdiğini, daha birkaç hafta önce Fransa’da bir nükleer santralde bir kaza oldu ve milletin yüreği ağzına geldiğini belirten Aytuğ Atıcı, “ülkemizin nükleer santrale değil enerji tasarrufuna ihtiyacı vardır. 1989 yılından beri yakılmayan ve bugün yakılan Meclis lambaları güzel olmuş ancak elektrik tasarrufu konusunda başta biz örnek olmalıyız.” dedi.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
BM, hayat kurtaran kaptana yönelik suçlamaya karşı İtalya’yı uyardı