FRANSIZ ANARŞİSTLERDEN LEYLA GÜVENE DESTEK

Fransa’daki Anarşist Organizasyonlardan Altenative Libertarie Öcalan’a ve diğer Kürt tutsaklara uygulanan tecrite karşı başlattığı açlık grevi eylemini desteklediğini ve tüm özgürlük ve insan hakları eylemcilerinin de her geçen gün daha baskıcı olan Erdoğan iktidarının baskılarını protesto eden Leyla Güven ve diğer açlık grevi eylemcilerini desteklemelerini istedi.

Fransa’daki Anarşist organizasyonlardan Alternative Libertaire Öcalan’a uygulanan tecritin kalkması için açlık grevindeki Leyla Güvene ve onu desteklemek için açlık grevi yapan siyasi tutsaklara dönük bir destek bildirisi yayınladı. Leyla Güven’in Rojovadaki Afrin Kantonuna dönük yapılan askeri müdahaleyi kınadığını belirttiği için tutsak edildiğini belirterek Türkiye’deki cezaevlerinde yürütülen açlık eylemlerini tüm demokrat, özgürlükçü ve insan hakları savunucularının bu tutsakları desteklemesi gerektiğin belirtti.

Yayınlanan Bildirge Şöyle: “Direniş ve güzellik iyi durumda”: Leyla Güven’in Ocak ayında ilan ettiği şey buydu. – Ocak 2018’de, Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekili, Rojova’daki (Suriye Kürdistanı) Afrin Kantonu’nun askeri işgalini kınadığı için hapsedildi. Kasım ayında da açlık grevine başladı. Sağlığı kötüleşti ve 25 Ocak’ta ev hapsine alındı. Fakat Abdullah Öcalan’da dâhil siyasi mahkûmların tecrit edilmesine bir son verilmesini istemek için açlık grevine devam etti, Türkiye, Almanya, Fransa (Paris ve Strazburg’da) ve diğer ülkelerde demokratik bir Türkiye ve özgür bir Kürdistan için bu sınırsız açlık grevine yaklaşık 300 kişi katıldı. – Neosultan Recep Tayyip Erdoğan gittikçe daha fazla özgürlük kıyıcısı, dindar, militarist ve otoriter bir sürüklenmeyle Türk devletinin önderliğinde. Bütün özgürlük ve insan hakları destekçileri bugün Türkiye’deki cezaevlerinin içindeki ya da dışında yaşanan mücadeleyi desteklemelidir.”

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
Akdeniz’de 2017’nin bilançosu: 2 bin 800 ölüm