Herkes çıldırmış olmalı: Dünya belasını arıyor

Periyodik şekilde krize giren kapitalizm yeni bir krize yaklaşırken dünya üzerindeki iktidar yarışı, ivme kazanarak her gün biraz daha şiddetleniyor. Geçen hafta Suriye’ye yönelik füze saldırısı yaparak büyük bir savaşı tetikleme riskini göze alan ABD ve ABD’nin çılgın yeni patronu şimdi de Uzak Doğu’da savaş rüzgarı estiriyor. Kuzey Kore ve ABD arasında Nükleer tehditler havada uçuşuyor.

Kuzey Kore, ABD Başkanı Donald Turmp’ın “Kuzey Kore belasını arıyor” çıkışını “nükleer tehdit” ile yanıtladı.

İsveç basınında Kuzey Kore devlet medyasına dayandırılarak verilen haberlerde, ABD’nin olası bir saldırı girişiminin “nükleer saldırı” ile karşılık bulacağı uyarısı yapıldı. ABD deniz kuvvetlerine bağlı bir filo Pasifik’in batısına doğru ilerlerken, Trump da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, “Çin Devlet Başkanı Şi Cinping’e, Kuzey Kore sorununu çözerlerse, ABD ile yapacakları ticari anlaşmanın çok daha iyi olacağını açıkladığını” belirtmişti.

“Kuzey Kore belasını arıyor” diye yazan Trump, “Eğer Çin bu konuda yardım etmeye karar verirse, harika olur. Eğer yardım etmezlerse de, biz sorunu onlar olmadan çözeriz” demişti.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
Fransız Assystem şirkeri Akkuyu ve Sinop’a ortak oldu