Vahşet: Nesli tükenmekte olan yüzlerce hayvan katledildi

Batman’ın Kozluk İlçesi’nde jandarma ekipleri tarafından durdurulup arama yapılan bir kargo firmasına ait araçta, yüzlerce kaya sansarı, tilki ve su samuru postu ele geçirildi.

Bitlis’ten Batman yönüne giden bir kargo firmasına ait araç, Kozluk İlçesi yakınlarında yol kontrolü yapan jandarma ekiplerince durdurularak arandı. Ekiplerin araçta yaptığı aramada nesli tükenmekte olan yüzlerce hayvan postu bulundu. Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürü Ercan Turan, postlara el konulduğunu belirterek, ele geçirilen postlar arasındaki su samurunun avlanmasının yasak olduğuna dile getirdi. Ercan, “Hayvan postu ticareti yapanlar hakkında jandarma ekipleri gerekli işlemleri yaptı. Araçta 250 kaya sansarı, 26 tilki ve 6 su samuru postu tespit edildi. ” diye konuştu.

Ticaret devlet yapacak

Postları serin bir odada tuttuklarını söyleyen Batman Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürü Ercan Turan, “mahkeme sonuçlanınca bunları ihale ile satışa çıkaracağız” dedi.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Daha Fazla İçerik
Hayvan hakları için temel argümanlar